W ubiegłą sobotę, 9 października, obchodziliśmy Noc Bibliotek 2021, ogólnopolską akcję promującą czytanie i korzystanie z lokalnych bibliotek. Również w naszej bibliotece odbyły się ciekawe wydarzenia, które przyciągnęły do nas małych i dużych Czytelników😊
Już o 17:00 spotkaliśmy się z najmłodszymi😊 W tym miesiącu, zajęcia z naszego cyklu dla przedszkolaków "Magiczny świat bajek" odbyły się właśnie w ten wyjątkowy wieczór. Dzieci wysłuchały bajeczki o małej popielicy, która nie mogła zasnąć ("Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć" Sabine Bohlmann), a następnie wykonały puchate baranki, które przed snem liczyła główna bohaterka książki.
O godzinie 19:00 odbyło się z kolei rodzinne spotkanie astronomiczne. Naszym gościem był Michał Kusiak, popularyzator astronomii, odkrywca wielu planetoid i komet (m.in. planetoidy 551231 Żywiec oraz komety C/2015 F2 Polonia). Finalista plebiscytu Popularyzator Nauki 2015 oraz "posiadacz" własnej planetoidy 376574 Michalkusiak. Michał często nawiązuje w swoich opowiastkach astronomicznych do kosmicznych katastrof, jakie nawiedzały ziemię.
Od kilku lat interesuje się także meteorytami, uzupełniając swoją kolekcję często o rzadkie okazy, które mieliśmy okazję podziwiać podczas spotkania.
Po spotkaniu przyszedł czas na wyczekiwaną projekcję filmu "Operacja Człowiek w czerni" (Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal). Ten kryminał familijny o parze młodych detektywów, to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Dete­ktyw­isty­czne­ nr 2".
Nocy Bibliotek w tym roku towarzyszyły u nas dwie dodatkowe akcje- cieszący się ogromną popularnością plantcrossing, czyli wymiana roślin oraz bookcrossing, czyli wymiana książek.
Serdecznie dziękujemy Michałowi Kusiakowi za bardzo ciekawe i przede wszystkim inspirujące spotkanie. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom - to dzięki Wam to święto bibliotek ma taką niesamowitą atmosferę😊

Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek 2021 2

Noc Bibliotek 2021 3

Noc Bibliotek 2021 4

Noc Bibliotek 2021 5

Noc bibliotek 2021 6