Od października tego roku w naszej bibliotece pojawiła się pewna nowość – dodatkowy regał… tym razem jednak nie z książkami, a z… roślinami. Każda zainteresowana osoba, przychodząc do biblioteki może „zaadoptować” wybraną roślinkę lub wymienić się swoimi okazami z innymi.
Plantcrossing, czyli właśnie wymiana roślin, to aktywność, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna i coraz częściej obecna jest w przestrzeni publicznej.
Pomysłowi temu przyświeca idea zielonych bibliotek, funkcjonujących w sposób przyjazny środowisku.
Pomysł zrodził się spontanicznie, i jest efektem zarówno dużego zainteresowania tym tematem z Państwa strony, jak i miłością do roślin pracowników naszej biblioteki.
Na regał przynosić można zarówno małe sadzonki, rozsady, jak i większe kwiaty. Wymiana odbywa się w godzinach pracy biblioteki (od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 16:00 oraz w piątki od 8:00 do 18:00 oraz w trakcie dodatkowych wydarzeń, jak spotkania autorskie, czy warsztaty).
Na regale nie brakuje kwiatów, które mają pozytywne zastosowanie w naszych domach, jak np. skrzydłokwiat- roślina, która oczyszcza powietrze z substancji toksycznych.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją, od listopada możliwość wymiany roślin będą mieli także Czytelnicy korzystający z usług filii biblioteki w Leśnej.
Serdecznie zapraszamy:)
 
PLANTCROSSING WYMIANA ROLIN plakat