9 maja, w dniu rozpoczęcia obchodów tegorocznego Tygodnia Bibliotek w Lipowej, odbył się finał V edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego "Elektroniczne wynalazki szanujemy, ale przede wszystkim książki promujemy". W tym roku nasza biblioteka miała przyjemność zorganizowania dla laureatów konkursu specjalnych warsztatów „Spotkania z historią – Warsztaty – Papier ręcznie czerpany”.
Konkurs poświęcony był patronowi szkoły w Lipowej K.K. Baczyńskiemu oraz 80 rocznicy powstania Armii Krajowej.
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się w rocznicę nadania szkole imienia K.K. Baczyńskiego.
Nagrody ufundował i wręczył wójt Gminy Lipowa Jan Góra.
Po części oficjalnej, zgromadzona młodzież przystąpiła do warsztatów. Na samym początku młodzież wysłuchała ciekawej historii papieru, a następnie przystąpiła do części praktycznej. Każdy z uczestników wykonał własną kartkę papieru (czerpanie papieru wraz z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej), a następnie młodzież miała okazję do odciśnięcia pieczęci lakowych oraz ... nauczenia się pisania za pomocą gęsiego pióra.
Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu. Dziękujemy także za duże zaangażowanie podczas warsztatów. Dziękujemy także wszystkim szkołom oraz nauczycielom z terenu naszej gminy, zaangażowanym w przeprowadzenie konkursu oraz "zarażanie" naszej młodzieży pasją do czytania 🙂
Z przyjemnością informujemy także, że do końca maja można oglądać wystawę pokonkursową złożoną z prac uczestników, w godzinach pracy naszej biblioteki w Lipowej.
Serdecznie zapraszamy.

konkurs czytelniczy