W dniu 04.11.2022r. w filii naszej biblioteki w Twardorzeczce mieliśmy przyjemność gościć klasę III z Zespół Szkolno - Przedszkolny w Twardorzeczce wraz z wychowawcą Panią Marią Mrowiec. W związku z tym, że Maria Konopnicka została Patronką Roku 2022 uczciliśmy jej pamięć poprzez zaznajomienie się z jej życiorysem i utworami oraz czytaniem wybranych fragmentów dzieł poetki przez osoby reprezentujące różne pokolenie (Pani Krystyna Barteczko-Chrapek, Pani Marta Stachura, Pani Agnieszka Barteczko oraz Emilia Rus). Podczas spotkania uczniowie z klasy III rozwiązywali zagadki oraz wykonali piękne prace plastyczne, nawiązujące do twórczości Marii Konopnickiej. Ponadto wspaniałą recytacją i śpiewem utworów tej wybitnej pisarki uświetnili spotkanie. Dziękujemy wszystkim za wizytę w naszej bibliotece.