Drodzy Mieszkańcy Gminy Lipowa,
Od grudnia tego roku nasza biblioteka rusza z nowym profilem na Facebooku "Historyczna Lipowa". Strona prezentować będzie zdjęcia oraz inne ciekawe materiały związane z historią naszej gminy. W związku z tym bardzo prosimy wszystkich Mieszkańców, a także osoby, które pochodzą z Gminy Lipowa lub przebywali kiedyś na naszym terenie, o przyłączenie się do tej inicjatywy. Jeżeli ktoś z Państwa lub z Państwa rodziny, czy znajomych, posiada stare zdjęcia z terenu Gminy Lipowa, ukazujące historyczne momenty z życia wsi, wydarzenia, uroczystości, ale także codzienne życie mieszkańców, krajobrazy, budynki, czy inne interesujące elementy i zechciałby się z nami podzielić takimi materiałami, bardzo prosimy o kontakt – w siedzibie biblioteki w Lipowej (po otwarciu bibliotek, tj. najwcześniej po 29 listopada), telefonicznie (33) 867 16 74 lub mailowo bibl­iote­kali­powa­@bibl­iote­kali­powa­.pl. Można także napisać wiadomość na naszym Facebookowym profilu. Bardzo chętnie przyjmiemy także inne materiały, np. artykuły, czy wspomnienia.
Oczywiście wszystkie materiały zostaną przez nas zeskanowane, a oryginały wrócą do właścicieli.
Serdecznie prosimy o przekazywanie informacji swoim najbliższym – im więcej osób dowie się o tej inicjatywie, tym ciekawsze materiały będziemy mogli Państwu zaprezentować. Często nie wiemy bowiem, jak cenne pod względem historycznym materiały posiadamy w swoich domowych archiwach.
Mamy nadzieję, że dzięki mediom społ­eczn­ości­owym­ zainteresujemy historią naszej lokalnej społeczności ludzi młodych, a Mieszkańcy naszej Gminy z sentymentem powrócą do swoich wspomnień...

stara szkoa lipowa